V sklopu Evropskega tedna mobilnosti smo se s prvošolčki odpravili v Živalski vrt Ljubljana. Tudi oni si prizadevajo za večjo ozaveščenost in prometno varnost v prometu. Sprehodili smo se po tematski krožni poti. Ustavljali smo se na različnih delavnicah, ki so razkrile nenavadne povezave med živalskim svetom in prometom. Animatorji so otrokom približali svet opozorilnih barv v vsakdanu, prikazali kako se, tako mi kot živali, zaščitimo na svoji poti. Otroci so si naredili tudi vsak svojo kresničko v obliki njihove najljubše živali.

V četrtek pa sta prvošolčke obiskala policaja. Poudarila sta, kako pomembno je, da smo v prometu vidni in previdni. V njunem spremstvu smo se podali na sprehod po okolici šole in še enkrat ponovili pravilno hojo ob cesti in prečkanju le-te.

Spodaj prilagamo tudi nekaj utrinkov.

Učiteljice 1. razredov