V sredo, 10. 5. 2023, smo se z učenci četrtih razredov odpravili v Slovenski šolski muzej. Tam že skoraj 20 let omogočajo pristno izkušnjo, da na muzejskih učnih urah obiskovalci začutijo vzdušje nekdanje šole. Časovni stroj nas je odpeljal sto let nazaj, kjer smo doživeli pouk, kakršnega so imeli šolarji v preteklosti. Oblekli smo se v stara oblačila in sedli v stare šolske klopi pred gospodično učiteljico s strogim glasom. Znašli smo se v šolskem razredu, kjer veljajo druga pravila, kjer ni dovoljeno klepetati, kjer je priporočljivo sedeti vzravnano, odgovarjati pa stoje s celimi stavki, če ne želiš klečati v kotu na koruzi ali si oprtati lesenega osla na hrbet, kakor so kaznovali učence nekoč. Ogledali smo si tudi vodeno razstavo. Učenci so bili nad muzejem navdušeni in izrazili željo po takšnem pouku tudi v naši šoli.

Še nekaj utrinkov: