Turizem Ljubljana se je ponovno povezal z Oddelkom za predšolsko vzgojo in izobraževanje MOL in ljubljanske osnovne šole povabil k sodelovanju pri ustvarjanju novoletnih voščilnic v tujih jezikih, namenjenih vrstnikom po svetu. Otroci so s prijaznimi besedami prijatelje iz različnih držav nagovorili v kar 14 jezikih.

Odziv otrok je bil izjemen, njihovi nagovori vrstnikom pa iskreni, veseli, polni lepih želja in prijaznih besed ter pozdravov iz Ljubljane. Tako postajajo ambasadorji Ljubljane, ki jo svojim vrstnikom in tudi širšemu svetu predstavljajo kot odprto mesto do vseh narodnosti, kultur in ver, turizem pa kot ključni dejavnik internacionalizacije in kulturne izmenjave med Slovenijo in ostalim svetom.

Med našimi učenci posebej izstopata Trajče in Adna, ki sta vrstnikom posredovala voščilnici v makedonskem in španskem jeziku.

Iskrene čestitke vsem sodelujočim, še posebej pa Trajčetu in Adni.