V četrtek, 26. 5. 2022, je v telovadnici OŠ Zalog potekala prireditev ob prenovi šole, v organizaciji učiteljice Saše  Škruba Bradeško. Lepo smo se uredili in zbrali v veliki telovadnici.

Najprej nas je pozdravil ravnatelj, g. Andrej Krumpak, spregovoril pa je tudi podžupan, g. Aleš Čerin.
Veliko število obiskovalcev v dvorani je poskrbelo za neverjetno energijo.

Poslušali smo čudovito recitacijo pesmi Šolski angel, pesnika Toneta Pavčka. Pod vodstvom učiteljice Guzelj Hamidullina je zapel Cici otroški pevski zbor in Mladinski pevski zbor, kateremu se je pridružil še zbor učiteljev. Vse skupaj pa je spremljala šolska glasbena skupina s svojo pevko, pod vodstvom učitelja Reneja Slatinjeka. Prisrčno usklajene tretješolke so zaplesale in navdušile s svojim pogumom.

Po končani prireditvi so se obiskovalci sprehodili po šoli in si ogledali prenovljene prostore, ki so jih s svojo prisotnostjo ter tematskimi delavnicami popestrili učenci.